Skip links

Instagramowe wnętrze Kamili – dom szkieletowy, gdzie rządzi niebieski!

Jest mi ogromnie miło, że moim pierwszym gościem, jeśli chodzi o nagrywany wywiad z cyklu ‘Instagramowe wnętrza’ jest właśnie Kamila – @rysowaneliscie.

Między innymi ze względu na naszą bardzo długą już znajomość, ale i ze względu na to, że świetnie rozumiemy się w temacie wnętrz i inspirowania się wzajemnie! Postanowiłam zadać jej kilka pytań, które myślę zaciekawią sporo osób, które są na etapie wykańczania, czy budowania domu,. Zapraszam Was serdecznie do obejrzenia wywiadu!

Poniżej zamieszczam również skrót pytań i odpowiedzi:

1.Dlaczego zdecydowaliście się akurat na dom szkieletowy? To chyba nie jest jeszcze aż tak popularny rodzaj budowy w Polsce? I ile metrów ma cały dom?

Faktycznie, nie jest to bardzo popularny system budowy w Polsce, ale w ostatnich latach na pewno zainteresowanie nim rośnie. Godzinami mogę opowiadać o zaletach, wadach i mitach tego typu budownictwa! Ale jakbym miała wymienić najważniejsze czynniki, które wpłynęły na tą decyzję, to jest to możliwość wybudowania domu energooszczędnego, szybkość budowy i łatwość wprowadzania zmian (np.nowe gniazdko). Nasz dom ma 130 m2 i jest dla nas absolutnie idealny w tym względzie.

Mamy kuchnię, która na ten moment jeszcze nie jest wykończona i tu ciekawostka, że powstała ona w miejscu, gdzie w projekcie docelowo miał się znajdować garaż, cieszę się, że jednak podjęliśmy decyzję o zamianie. Kolejne pomieszczenie to salon, pralnia, łazienka na dole, na górze, sypialnia, siłownia, gabinet i tzw. pokój na przyszłość.

2. Powiesz po krótce na jaki styl aranżacji we wnętrzu się zdecydowaliście? Można zauważyć dużo charakterystycznych przedmiotów, które myślę, że trochę nam w tym temacie podpowiadają.

W sumie to sama nie wiem (śmieje się). Nasze wnętrza stanowią połączenie różnych styli wnętrz, ale to pewnie jak u większości z nas. Inspiruję się między innymi. stylem hampton i stylem nowojorskim i chyba właśnie takich elementów jest u nas najwięcej. Niebieskie i chromowane dodatki i szklane lampy stołowe – no uwielbiam – większość lamp, które u nas goszczą są od 4concepts. Niesamowite jest  to jaki efekt daje nam zapalona, szklana lampa. Jej światło pięknie rozchodzi po pomieszczeniu i nadaje niepowtarzalny klimat we wnętrzu.

W innych pomieszczeniach natomiast, pojawiają się również ciemniejsze kolory, trochę złota, jednak staram się, żeby wszystko było w miarę spójne. Od całości odbiegają jednak łazienki – tu chciałam trochę zaszaleć.

3. Jakie trzy rzeczy były dla Ciebie najważniejsze podczas urządzania domu? Na co zwracałaś największą uwagę?

Jej, trudne pytanie! Pierwsze do głowy przychodzą mi chyba farby – zależało mi na ich wysokiej jakości, aby łatwo było utrzymać ściany w czystości, ale też dobrze się nimi malowało, co było ważne szczególnie przy ciemnych kolorach, jak np. nasz granat w sypialni. Farby na jakieś postawiliśmy to głównie farby Magnat srebrzysty granit i grafitowy marmur oraz Beckers midnight.

Drugą kwestią były oryginalne meble – mamy zarówno unikatowe meble po renowacji, które kupiliśmy w pracowni @meble_od_nowa_czacz w Czaczu, ale cała ta miejscowość jest kopalnią perełek dla miłośników mebli z duszą, jak też takie z sieciówek, czyli np. regały Billy z Ikea. Zależało nam, aby mieć możliwość dodania w nich własnych akcentów, łatwo je konfigurować, czy np. zmienić uchwyty, dzięki czemu mebel nabiera zupełnie innego wyglądu.

Ostatnia kwestia to chyba miejsce do przechowywania. Uwielbiam dobrze zorganizowaną przestrzeń, ogrom inspiracji czerpię od Agi @architektporządku i każdy mebel wybierałam pod kątem przechowywania konkretnych rzeczy, zwracając uwagę na pozostawienie wolnej przestrzeni na przyszłość.

4. Jakie pomieszczenie, jest Twoim ulubionym w domu, albo w którym spędzasz zdecydowanie najwięcej czasu?

Ulubione jest każde, serio! W każdym pomieszczeniu czuję się świetnie. Jednak przyznam, że najwięcej czasu spędzam w salonie, no i w naszym gabinecie. To tu tworzę moje liściaste rysunki rysunki i projekty plakatów, pakuję paczki do wysyłki… Cieszę się, że mam takie miejsce, w którym mogę spokojnie zająć się tym, co tak kocham robić!

5. Może masz jakieś takie najważniejsze wskazówki czy rady, które mogłabyś przekazać osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z urządzaniem domu? Które po prostu z perspektywy czasu ułatwiłby Tobie ten proces?

Myślę, że najważniejsze w tym procesie jest ustalenie własnych priorytetów na początku urządzania wnętrza. Warto zastanowić się co ułatwi nam życie, co musi pojawić się we wnętrzu już teraz. Nam bardzo pomogło w tym czasie zaprojektowanie wnętrza w darmowym programie (my projektowaliśmy akurat w homestyler) i przygotowanie kosztorysu.

Druga kwestia to uzbrojenie się w cierpliwość na ten czas – to niby oczywiste, ale naprawdę ważne! Przesuwanie terminów to chyba domena urządzania i lepiej pozytywnie się zaskoczyć zakładając, że coś zajmie dłużej, niż w praktyce.

A na koniec… nie bójmy się naszych wizji! Granatowy sufit, czarne ściany, a może wzorzyste materiały? Jeśli efekt nam się nie spodoba, to wszystko zawsze można zmienić, jednak możemy się naprawdę miło zaskoczyć!

Zostaw komentarz

 1. I am tгuly happy to гead this webpage posts wһich carriеs tons оf helpful
  facts, thanks for providing these kinds of information.

  1. Dodaj komentarz

   Aleksandra Wesołowska says:

   I’m very happy! Thank you <3

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Sprawdź
Przesuń